неділю, 9 вересня 2012 р.

Портфоліо проекту


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту «Цінність і неповторність життя»

Назва навчальної теми

Навчальний  проект________

Основний та другорядні навчальні предмети

Основи  здоров'я, біологія

Вік учнів, клас: 11 років, 5 клас


Стислий опис проекту

      Першочергове  завдання,  що  стоїть  перед  вчителем основ здоров'я – навчити кожну дитину науці здоров’я, правильно обирати для вживання здорові , якісні продукти харчування. Завданням даного  проекту є формування  в  учнів  уявлення  про  цілісність,  багатогранність  поняття  здоров’я,   засобів  збереження  та зміцнення  власного  здоров’я, вміння  приймати  усвідомлені  рішення  щодо  поведінки  та  вчинків,  які  сприяють  зміцненню  та  збереженню  здоров’я. В процесі роботи над проектом учні навчаться визначати якість та енергетичну цінність харчових продуктів , хімічний склад за написами на упаковці, дізнаються про хімічні харчові добавки, генетично-модифіковані організми і їх значення для здоров'я людини. Мета проекту - сформувати здоровий спосіб життя людини для покращення якості життя, попередження хвороб та передчасної смертності в майбутньому

План

План навчального проекту
План впровадження проекту

Навчальні цілі
Формувати в учнів:
-         мотивації до дбайливого ставлення до життя і здоров’я;
-         стійкі переконання щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей; бережливе, дбайливе та усвідомлене ставлення до власного здоров’я як однієї з найвищих людських цінностей, потребу самопізнання та всебічного самовдосконалення;
-           сталу мотивацію на здоровий спосіб життя як провідної умови збереження і зміцнення здоров’я;
-          життєві навички учнів, спрямовані на заохочення вести здоровий спосіб життя.

Опис оцінювання

            На початку навчального проекту  буде визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають відбувається при заповненні ними таблиці  З-Х-Д.  При підготовці презентації ,  користуються Формою оцінювання презентації , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його чи її вклад був цінним.
            Під час роботи над  проектом кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів з Формою оцінювання вміння аргументувати та Формою оцінювання вміння аналізувати. Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності.
            Наприкінці проекту  учні оцінюють як вони самі (самооцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання.

Діяльність учнів

            На  початку  виконання  проекту керівник  проекту знайомить учнів зі вступною презентацією та публікацією, які допоможуть з'ясувати навчальні  потреби  учнів. Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження та заповнення учнями тесту до вивчення теми , з допомогою якого визначається рівень знань учнів. Під час дослідження учитель ділить учнів на три групи,  при цьому  враховує  бажання учнів. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів.
•Перша група учнів проводить соціологічне опитування учнів , працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження загроз на здоров'я дітей та підлітків в сучасному суспільстві.
•Друга група – аналізує, порівнює отримані дані
•Третя – на основі проаналізованої інформації складає таблиці та діаграми.
Далі вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Діти ведуть журнал досліджень. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми.
Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності – учнівську презентацію.
            Після  завершення  роботи  над  проектом  учні  презентують  результати  своїх  досліджень  перед  шкільною  громадою.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище: Валентина  Куриленко

Фах, навчальний предмет: учитель  основ здоров’я

Навчальний заклад: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто/село, район, область:  с. Руновщина, Зачепилівського  району,

                                         Харківської області

Контактні дані: valentynakurilenko@gmail.com


Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу: 27.0831.08.2012

Місце проведення тренінгу: Руновщинська ЗОШ І – ІІІ  ступенів


Тренер: Корінець Тетяна Федорівна



Немає коментарів:

Дописати коментар